KONST / Litografier / Färglitografi 8692026
nr 869 2026
Stina Sunesson
(1925-1998), Sverige
Färglitografi, Stina Sunesson (1925-1998), "Folkdans", 47/ 350, signerad, motivet: 56x80
Stina Sunesson, svensk målare född i Insjön 1925, död 1998.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 januari 2014
kl 20:12:00
8/1 09:02:48
Stina Sunesson
Läs mer om Stina Sunesson